Logo

II. ULUSLARARASI SAĞLIK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONGRESİ

Kongre Bilgileri

Kongre Bilgileri

Kongre Adı: II. Uluslararası Sağlık ve İklim Değişikliği Kongresi

Kongrenin Teması: İklim Değişikliği, Azaltım, Uyum, Dirençlilik ve Sektörel Gelişmeler

Kongrenin Tarihi: 28-29-30 Kasım 2022

Kongrenin Yeri: Online

Kongrenin Dili: Türkçe-İngilizce

Kongrenin Gerçekleştirileceği Platform: Online

Kongre Organizasyonu: Sağlık ve İklim Değişikliği Derneği tarafından Organize Edilmektedir.

II. Uluslararası Sağlık ve İklim Değişikliği Kongresi (USİD), iklim değişikliğinin hızına yetişebilecek sektörel hazırlıkları, gelişmeleri, politika ve uygulamaları, erken uyarı sistemlerini, hızla yanıt verme kapasitesini, iklim değişimi etkilerini yönetebilme süreçlerini, olaylar bittikten sonra yaşamı sürdürebilme durumunu ele almayı amaçlamaktadır. Tüm sektörler sağlıklı ve güvende olursa, sağlık sektörü de rahat bir nefes alacaktır. Sağlık sektörü de, iklim değişikliği karşısında kendini geliştirmelidir. Kongre, sağlık sektörünün diğer sektörlerle kendisini kıyaslamasını, işbirliği kurmasını ve deneyim paylaşmasını sağlamak için önemli bir platform olacaktır.

Kongreye kayıt yaptıran katılımcılara giriş şifreleri gönderilerek online kongre platformuna katılımları sağlanacaktır. Kongre süresince bu şifre ile bütün sunumlar takip edilebilecek, sunum yapılabilecek, soru cevap şeklinde interaktif iletişim kurulabilecektir. 

  • Kongre Bildiri Özetleri Kitabı (Elektronik-ISBN’li)
  • Kongre Tam Metin Kitabı (Elektronik-ISBN’li)
  • Kongre sanal kayıtları
  • Kongre sonrası hazırlanacak olan özet ve tam metinler kitabı Elektronik ortamda ISBN numarası alınarak  yayınlanacaktır ve web sitesinden katılımcıların erişimine açık olacaktır.
  • Kongrede sunulan bildirilerden isteyen katılımcıların tam metinleri hakemli akademik dergi olarak yayına başlayan; City Health Journal ve Climate and Health Journaadlı dergilerde yayınlanabilecektir. Dergide makalelerinin yayınlanmasını isteyen katılımcılar dergilerin yayın ve yazım kurallarına uygun hale getirilmiş makalelerini doğrudan dergilerin web sitesine yükleyebilirler. Kongre hakem sürecine tabi olan makaleler için ayrıca hakem değerlendirme süreci uygulanmayacaktır.
  • Kongreye katılanlara Kongre Katılım Sertifikası,
  • Kongreye bildiri gönderip sunum yapanlar için Kongre Katılım Sertifikası,
  • Davetli konuşmacılar için Kongre Katılım Sertifikası ve Teşekkür Belgesi,
Health Climate Congress
Health Climate Congress
Konuşma Başlat
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Health Climate Congress
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?